Kalite Belge Bayrakları

Kalite belge bayrakları diğer adı ile sertifika bayrakları, işletmelerin hizmet ve ürün kalitelerini en etkili bir şekilde ifade edebilmeleri için kullanılan bayrak modelleridir. Bu bayraklar, işletmelerin faaliyet gösterdiği alanlarda göndere çekilmiş bir vaziyette, dalgalandırılırlar. Bu bayrağa ek olarak genellikle Türk bayrağı ve ilgili işletmenin logosunu taşıyan bir bayrak da bulunur.

Kalite belgesi veya sertifika bayrakları; ilgili kalite yada sertifikanın logo yada bilgisinin yatay yada dikey olarak bayrağa aktarılması işlemidir.

Bu aktarım işlemi, dijital ortamda bulunan ilgili görselin, dijital tekstil baskı makinesi ile bayrak kumaşına aktarımı ile gerçekleştirilmektedir. Bu bayraklar için kullanılabilecek kumaş türleri ise; raşel ve saten kumaş olmak üzere iki farklı kumaş türüdür.

Firmamız ile iletişime geçtiğinizde, kalite belge veya sertifika bayrağınız için sizlere en iyi kumaş türünü önermekteyiz ve onay vermeniz durumunda canlı renkler ile imalatını gerçekleştirmekteyiz.

Kalite Belge Bayrakları Kumaş Kalitesi

Pek çok bayrak çeşidinde olduğu gibi kalite belgesi ve sertifika bayraklarında da doğru ve kaliteli kumaş seçimi önem arz etmektedir. Nitekim bu bayrakların kullanım alanları dış alanlar olduğundan dolayı hem farklı hava koşullarına dayanıklılık gösteren hem de dalgalanabilme (hava geçiren) özelliğine sahip olmaları gerekmektedir. Bu nedenle firmamız talep ettiğiniz bayrağınızın imalatında uygun kumaş seçimini sizlere sunmaktadır. Kalite belgesi ve sertifika bayrakları için tercih edebileceğiniz iki farklı kumaş türü vardır. Bu kumaş türlerini birbirleri ile kıyasladığımızda, çok büyük farkları olmasa da; kullanılacak alan doğrultusunda uygun bir seçimin yapılması önem arz etmektedir. Bu bağlamda, bayrağınızın imalatında tercih edebileceğimiz iki farklı kumaş türlerini yazımızın devamında genel hatları ile ele alacağız. Böylelikle imalat öncesinde, talep edeceğiniz bayrağınız ile ilgili kumaş seçimini daha doğru bir şekilde yapabilirsiniz.

Kalite belgesi ve sertifika bayraklarında raşel ve saten kumaş olmak üzere iki farklı kumaş tipi vardır. Bu kumaş tiplerinin başlıca özellikleri ise aşağıdaki gibi ifade edilebilir;

Raşel Kumaş Özellikleri

Raşel kumaş tek kat uygulanan bir kumaş türüdür. Bu nedenle görsel sadece bir tarafından düz okunur. Bayrağın diğer tarafında görsel ise tersten görünür. Ön yüze basılmış olan bilgiler %100 düz olarak okunurken, arka yüzden ise %80-90 civarında ters olarak okunur.

Raşel kumaş türünün en önemli özelliklerinden birisi de rüzgarın yoğun olduğu bölgelerde kullanımının ideal olmasıdır. Rüzgarlı havalarda bayrağınız rahat bir şekilde dalgalanır ve bu da görsel açıdan beklentileri tam olarak karşılar.

Raşel kumaştan imal edilen sertifika ve kalite belgesi bayraklarının kenarları ise çift dikişlidir. Bu sayede bu bayrakların uzun zaman dayanıklı olması sağlanır.

Saten Kumaş Özellikleri

Sertifika ve kalite belge bayraklarınızın imalatında tercih edebileceğiniz bir diğer kumaş çeşidi olarak saten kumaştan imal edilen bayraklar için ise çift kat olarak kullanılır. Bu sayede baskı yapılan görsel, bayrağın her iki yüzünden de %100 olarak düz okunabilir.  Saten kumaştan imal edilen bayrağı, raşel kumaş ile kıyasladığımızda en önemli özelliğinin bu olduğunu söyleyebiliriz. Saten kumaştan imal edilen bayrakların her iki yüzü de iki ayrı kumaştan oluşmaktadır. Bu kumaşlar için ayrı ayrı baskı yapılmaktadır. Böylelikle bayrağın her iki yüzden de %100 net bir şekilde ilgili görselin okunması sağlanır. Saten kumaştan elde edilen bayrağın kenarları da çift dikişlidir. Bu da, bayrağın uzun ömürlü olmasını sağlayan önemli bir detay olarak ifade edilebilir.

Firmamız ile iletişime geçtiğinizde, talep edeceğiniz kalite belgesi veya sertifika bayrağı ile ilgili olarak sizlere saten veya raşel kumaş tercihlerini sunmaktayız. Kullanım alanınız doğrultusunda en uygun tercihi belirleyebilmenizde sizlere yardımcı olmaya ve bilgi vermeye hazırız. Bu bağlamda firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Dikey Kalite Belge Bayrakları

Saten ve raşel kumaşlarından imal edilen kalite belge bayrakları aynı zamanda dikey olarak da imal edilebilmektedir. Yazımızda her iki kumaş türünün birbirlerine kıyasla olan önemli farklarını ele aldık. Bu bağlamda beklentilerinizi en iyi bir şekilde karşılayan kumaş türü tercihinizi yaparak, firmamızdan dikey kalite belge bayrağı talebinde de bulunabilirsiniz. Dikey imalatında tercih genellikle raşel kumaş türü olmaktadır. Bu aşamada kararı sizler vermektesiniz.

Kalite Belge Bayrakları Ölçüleri

Kaliteli belgesi ve sertifika bayraklarını standart ölçülere sahiptirler. Bu ölçüler, bayrağın göndere çekilmesini sağlayacak olan direğin uzunluğu ile doğru orantılı olarak tercih edilmelidir. Bu bağlamda aşağıda hem yatay hem de dikey kalite belgesi ve sertifika bayrakları ile ilgili olarak; direk uzunluğu ile orantılı olarak olması gereken bayrak ölçülerini belirlemiş bulunmaktayız. Bu doğrultuda, işletmenin sahip olduğu direk uzunluğu ile orantılı olarak, uygun ölçülere sahip kalite belgesi ve sertifika bayrağı talebinde bulunması gerekmektedir.

Yatay bayraklar için sahip olunan direk uzunluğuna oranla sahip olunması gereken ideal bayrak ölçüleri;

  • 4-5 metre arası direkler için ideal bayrak ölçüleri; 70×105 cm
  • 5-7 metre arası direkler için ideal bayrak ölçüleri; 100×150 cm
  • 7-10 metre arası direkler için ideal bayrak ölçüleri; 150×225 cm
  • 10-12 metre arası direkler için ideal bayrak ölçüleri; 200×300 cm
  • 12-15 metre arası direkler için ideal bayrak ölçüleri; 300×450 cm
  • 15-17 metre arası direkler için ideal bayrak ölçüleri; 400×600 cm
  • 17-20 metre arası direkler için ideal bayrak ölçüleri; 500×750 cm
  • 20-25 metre arası direkler için ideal bayrak ölçüleri; 600×900 cm
  • 25-30 metre arası direkler için ideal bayrak ölçüleri; 800×1200 cm

Dikey Kalite Belge Bayrakları için orantılar ise; 50×200 cm, 75×200 cm, 100×200 cm, 75×300 cm, 100×300 cm, 100×400 cm, 150×450 cm, 150×600 cm olarak ifade edilebilir.

Bu standart ölçülendirmelere ek olarak; isteğinize bağlı olarak özel ölçülerde imalat gerçekleştirebileceğimizi de belirtmek isteriz. İmalat tesisimizde bulunan yüksek çözünürlüklü baskı makinalarımızda; gerçek, doğal ve canlı renkler ile kalite belge ve sertifika bayraklarınızın imalatını dilediğiniz ölçüde gerçekleştirmekteyiz. Bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Türkiye’nin Her Yerine Kalite Belge ve Sertifika Bayrağı Satışı Yapmaktayız!

Her türlü bayrak imalatını gerçekleştiren firmamız, sektörde sahip olduğu deneyim ile müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışına sahip olup, Türkiye’nin her yerine satış hizmeti vermekteyiz. Şimdiye kadar kalite belge ve sertifika bayrakları dahil olmak üzere, pek çok farklı bayrak çeşidi için kurumsal müşterilerimize yaptığımız teslimatlar ile memnuniyet kazandık. Bizlere tercih edecek olan yeni müşterilerimiz için de kaliteden ödün vermeden kalite belge ve sertifika bayrağı imalatı gerçekleştirmeye hazırız.

Firmamız aynı zamanda sizlere en uygun fiyat teklifini sunmaya hazırdır. Hem fiyatlandırma ile ilgili olarak en uygun fiyat teklifimizi öğrenebilmek hem de imalat, teslimat süreçlerimiz ile ilgili olarak çok daha fazla bilgi almak için bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Çalışma arkadaşlarımız sizlere her aşamada çok daha fazla bilgi vermeye ve merak ettiğiniz soruları cevaplandırmaya hazırdır.

Konuşmayı başlat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?