Dizili Flamalar

Dizili flamalar, flama bayrakların dizilmiş halidir. Özellikle de açık hava etkinliklerinde sıkça dizili flamalar görürüz. Bu flamalar her ne kadar çok açık havada kullanılsa da, etkinliğin yapıldığı alana ve amaca göre iç mekanda da kullanıma uygundurlar.

Dizili flamalar yine kullanım amacına göre çeşitli özelliklere sahiptir. Örneğin açılış organizasyonunda hem bir görsellik hem de katılımcılara etkinliğin amaç doğrultusunda belirli bir sloganı, ürünü yada logoyu sunmak amacı ile de kullanabilmektedir. Dilerseniz sade belirli bir renk yada birden fazla renk olarak da talep edebilirsiniz.

Bayrak imalat sektöründe edindiği tecrübe ile firmamız her türlü flama taleplerinizi en iyi bir şekilde karşılamaya hazırdır.

Kaliteli Kumaş, Yüksek Baskı Kalitesi ile Dizili Flamalar

İmalat tesisimizde diğer bayrak çeşitlerinde de olduğu gibi dizili flamalar için de kaliteli malzeme ve yüksek baskı kalitesini gerçekleştirebilen dijital tekstil baskı makineleri kullanmaktayız. Böylelikle siz değerli müşterilerimizin talep ettiği flamaları görsel ve malzeme kalitesi yüksek bir şekilde imal ediyoruz.

Flama imalatında tercih ettiğimiz (tercihinize sunduğumuz) iki farklı kumaş türü vardır. Bunlar raşel ve saten kumaş tipleridir. Bu kumaş tiplerinin genel özelliklerinden yazımızın devamında bahsedeceğiz.

Raşel ve saten kumaş farkı ve özellikleri nelerdir?

Raşel kumaş; özellikle de yağmur, rüzgar gibi dış hava koşullarına karşı oldukça dayanıklı bir kumaş türüdür. Bu kumaş türü uzaktan bakıldığında çıplak gözle görülmeyen ancak esasında detaylı incelendiğinde gözenekleri olan bir yapıdadır. Bu gözenekler rüzgarın geçmesine ve çeşitli dış koşullara dayanıklılık göstermesine imkan sağlar. Bu nedenle de uzun ömürlüdür. Bu kumaş türünden imal edilen flamanız aynı zamanda görsel olarak daha canlı renklere sahiptir. Bu nedenle özellikle de açık alanlarda gerçekleştirilen bir etkinlik için imal edilen dizili flama bayrakları için en ideal bir kumaş türüdür.

Saten kumaş; dış hava koşullarına dayanıklılık bakımından raşel kumaşın biraz daha gerisindedir. Saten kumaş tamamı pamuk ipliklerden imal edilir. Bu da görsel ve malzeme kalitesi olarak daha kaygan ve parlak bir yapıdadır. Ayrıca örgüsü sık aralıklarla gerçekleştirildiğinden, pek çok hava koşullarına karşı dayanıklılık gösterir ancak raşel kumaş kadar değil.

Hangi Kumaş Türünü Tercih Edilmelidir?

Her ne kadar raşel ve saten kumaş tipleri birbirleri ile benzer ve aynı özelliklere sahip olsa da, imalat sürecinde farklılıklar bulunmaktadır. Bu doğrultuda özellikle de dizili flama bayrak modelleri için esasında 2 farklı model imalatımız olduğunu belirtmeliyiz.

Buna göre;

1.Model: Raşel kumaştan tek kat olarak imal edilmektedir. Bu modelin en önemli farkı ise baskı yapılan görselin bayrağın ön yüzünden %100 düz bir şekilde okunabilmesi ancak arka yüzden ters okunmasıdır. Ön yüze %100 basılan görsel, arka yüzeye ise %85-90 civarında ters olarak yansır. Bayrak kenarları ise tercihinize bağlı olarak sıcak kesim yada çift dikiş olarak düzenlenir.

Raşel kumaştan imal edilen flama bayrak modelimizi özellikle de açık havada kullanım için önermekteyiz.

2.Model: Saten kumaştan çift kat olarak imal edilir. Saten kumaşın, raşhel kumaşa kıyasla flama imalatında en önemli farkı ise; baskı yapılan görselin ön yüzden de arka yüzden de %100 düz okunmasıdır. Saten kumaş bayrak flama kenarlarına tercihe bağlı olarak sıcak kesim yada çift dikiş uygulanır.

Firmamız ile iletişime geçtiğinizde raşel yada saten kumaş seçeneklerinden birisi ile flama bayrak talebinde bulunabilirsiniz. Eğer hangi kumaş türünün beklentilerinizi tam olarak karşılayabileceğinden emin değilseniz, sektörde uzun yıllar faaliyet gösteren işletmemizdeki güler yüzlü ve yardım sever personellerimiz sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Böylelikle tercih ettiğiniz kumaş türüne göre; 15×22,5 cm – 20×30 cm – 30×45 cm ebatlarında yada belirteceğiniz özel bir ebatta imalat gerçekleştiriyoruz.

Dizili Flamalar Kullanım Alanları

Flamalar pek çok alanda kullanılmaktadır. Farklı etkinlikler için kullanılabilir bir yapıda olması sayesinde hem iç hem de dış mekanlarda kullanıma imkanı sağlamaktadır. Genellikle dış mekanlarda kullanıldığını gördüğümü flamalar aynı zamanda etkinliğine amacına göre iç mekanda da kullanılabilmektedir.

Dizili flamaların başlıca kullanım alanlarına örnekler olarak ise; fuar, açılışlar, özel etkinlikler, benzin istasyonu, meydan süslemeleri, siyasi partilerin seçim çalışmaları gibi pek çok alanda kullanılmaktadır.

Kullanım alanları doğrultusunda ipe dizili flamalar;

  • Etkili görsellik ile belirli bir etkinliği yada ürünü alanda bulunan kişilere etkili bir şekilde yansıtır
  • Açılış etkinliklerinde aynı zamanda başarılı bir reklam imkanı sağlar
  • Yine açılış etkinliklerinde, açılış alanına gelen davetliler ve diğer kişiler için de etkili bir “hoşgeldin sunumu” yapmanın en başarılı imkanlarından birisidir
  • Her türlü reklam, tanıtım ve sponsorluk çalışmalarında oldukça iyi bir tanıtım yapabilme imkanı sağlar
  • Her türlü siyasi etkinliklerde, ilgili etkinlik amacı doğrultusunda sloganı başarılı bir şekilde ifade etmeye olanak sağlar

Görüldüğü gibi dizili flamaların pek çok farklı kullanım alanları olabilmektedir. Bu kullanım alanlarını çok daha fazla sıralandırmak mümkündür. Bu denli fazla kullanım alanlarına sahip olmasının temel nedenlerinden birisi de kullanılan kumaş türlerinin hem iç hem de dış mekan için uygun olmasıdır.

Üzerinde durulan çalışma ne olursa olsun, dizili flamaların başarılı bir şekilde imal edilebilmesinde önemli hususlar vardır. Flamaların daha etkili olabilmesi için renk ve baskı kalitesi önem teşkil etmektedir. Böylelikle kullanılan amaç doğrultusunda çok daha verimli sonuçlar elde edilmektedir. Bizler imalat tesisimizde, imalatını gerçekleştirdiğimiz bayrak türleri için, flamalar da dahil olmak üzere kaliteye önem vermekteyiz. Bu doğrultuda bizleri tercih eden müşterilerimizin de kaliteye ne derece önem verdiğinin farkındayız. Tercih edilmiş olan rengin ve bu renk üzerine uygulanmış dijital baskının kaliteli olması, başarılı bir flama için önem teşkil etmektedir. Firmamız ile iletişime geçtiğinizde, dilediğiniz renk ve belirlediğiniz dijital görsel doğrultusunda flama imalatını gerçekleştirmekteyiz. Firmamız aynı zamanda sizlere ihtiyaç duyduğunuz flamalar ile ilgili her konuda destek vermeye de hazırdır.

Türkiye’nin Her Yerine Flama Satışı

Firmamız, Türkiye’nin neresinde olursanız olun, sizler için imalat gerçekleştirmekte ve adresinize kadar teslimat yapmaktayız. Firmamız ile iletişime geçerek, bizlere dijital ortamdaki görselinizi ulaştırabilir yada yeni bir tasarım da talep edebilirsiniz. Grafik tasarım alanında uzman arkadaşlarımız sizlerin taleplerini en iyi bir şekilde karşılamaya hazırdır. Dilediğiniz renk doğrultusunda da sade renk yada renk arka planında olacak şekilde baskınızı gerçekleştirebilmekteyiz.

Firmamız her türlü flama bayrak taleplerini karşılamaktadır. Sizlere olabilecek en uygun maliyet fiyat teklifinde bulunmaktadır. Flama bayrak imalat fiyatlarının belirlenebilmesinde pek çok etken bulunmaktadır. Nasıl bir flama istediğiniz, hangi ölçülerde, kaç adet olacağı gibi tüm bu detayları bizlerle iletişime geçerek bildirdiğinizde, belirtmiş olduğunuz kriterler doğrultusunda sizler için en uygun fiyat teklifini sunmaya hazırız.

Konuşmayı başlat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?