Okul Flamaları

Okul flamaları farklı eğitim düzeylerindeki okulların daha çok özel etkinliklerde kullandıkları bayrak modelleridir. Okul flamalarının yapısal özellikleri ilgili detaylar Milli Eğitim Bakanlığının mevzuatında açık ve net bir şekilde yazmaktadır. Dolayısıyla okul flamalarının imalatında ilgili bakanlığın belirtmiş olduğu kriterlerin esas alınarak imalatın gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Okul flamaları saten kumaştan imal edilirler. Saten kumaş hem iç hem de dış mekanda pek çok açıdan dayanıklılık gösteren bir kumaş türü olup, aynı zamanda uzun süreli kullanımlar için de uygun nitelikte bir kumaş türüdür.

Firmamız, sektörde uzun yıllardır okul flamaları imalat ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir. Firmamız ile iletişime geçerek, flama talebinde bulunduğunuzda sizlere üstün baskı kalitesi ile canlı renkler ile imalatını gerçekleştireceğimiz okul flamalarını, belirteceğiniz adresinize kadar tam zamanında teslim etmeye hazırız.

Okul Flamaları Özellikleri

Okul flamalarının yapısal özelliklerinin, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiş olduğunu yazımızın başında belirtmiştik. Bu bağlamda sizlere standart olarak belirlenmiş olan bu özelliklerin neler olduğundan kısaca bahsetmek istiyoruz.

 • Bayrağın ölçüsü 100 x 150 cm en ve boy oranlarında olmaktadır.
 • Kullanılan kumaş türü saten kumaştır.
 • Saten kumaş “çift kat” olarak uygulanır ve bu çift kat saten kumaşa gerçekleştirilen dijital tekstil baskı işlemi ile okul flamanızın imalat süreci gerçekleştirilir.
 • Bayrak kenarlarına sarı saçak dikilmektedir.
 • Okul flamalarının baskısı, dijital tekstil baskı makinesi ile gerçekleştirilir.
 • Okul flamalarının iki yüzü farklıdır.
 • Ön yüzü kırmızı renklidir. Bu kırmızı renk üzerinde Milli Eğitim Bakanlığı logosu ile ilgili kuruluş bilgileri ve eğitim kurumunun tam adı yer almaktadır.
 • Arka yüzünde ise üçgen şeklinde iki farklı renk bir aradadır. Burada kullanılacak renkler aynı zamanda ilgili eğitim kurumunun eğitim verdiği düzey ile orantılıdır.

Okul flamasının standart olarak, ilgili bakanlık tarafından belirlenmiş olan özellikleri yukarıda sıralandırdığımız gibidir. Firmamız ilgili mevzuatta belirtilmiş olan tüm bu standartları karşılayan okul flaması imalatını yapmakta ve sizlere zamanında teslimatını gerçekleştirmektedir.

Okul Flamaları Renkleri

Okul flamasının özellikleri ile ilgili olarak üzerinde durulması gereken ve bilinmesi gereken bir diğer önemli ayrıntı da renklerdir. Yazımızda daha önce de belirttiğimiz gibi okul flamaları iki farklı yüzden oluşur ve bu yüzlerden birisi tamamen kırmızı renk olmakta, diğer yüzü ise ilgili eğitim kurumunun, eğitim verdiği düzey ile orantılı olarak farklı renklere sahip olmaktadır. Diğer yüzdeki renkler ve bu renklerin denk geldiği eğitim kurumu düzeyleri aşağıdaki gibi sıralandırılabilir;

 • Pembe renk, okul öncesi eğitim kurumlarında kullanılan flama rengidir.
 • Mavi renk ise ortaokul ve ilkokul içindir.
 • Sarı renk lise düzeyi için kullanılan renktir.
 • Yeşil renk ise çıraklık eğitim merkezleri için kullanılır.

Bizlerden talepte bulunduğunuz okul flaması için bu renklerden en uygun olanlarını da bayrağın diğer yüzüne uygulayacağız. Flamanın diğer yüzünde ise kırmızı renk üzerinde, siyah puntolar ile eğitim kurumunun gerekli bilgileri yer alacaktır. Bu alanda aynı zamanda eğitim kurumunun amblemi de uygulanabilmektedir.

Firmamız ilgili mevzuatın gerektirdiği okul flaması imalatını uzun yıllardır gerçekleştirmektedir. Güncellenen mevzuatı dikkate almakta ve bizlere ulaşan müşterilerimiz için de ilgili yeni mevzuata göre imalat sürecini gerçekleştirmekteyiz. Böylelikle ilgili mevzuatı tam anlamıyla karşılayan bir okul flaması imalatını gerçekleştirmiş oluyoruz ve sizlere büyük bir titizlikle ulaştırıyoruz.

Canlı Renkler, Kaliteli Kumaş Okul Flaması İmalatı

Firmamız okul flamaları dahil olmak üzere pek çok türden bayrakların imalatını uzun bir süredir gerçekleştirmektedir. Bu uzun sürede kazandığımız tecrübe ile siz değerli müşterilerimizin yeni imalat taleplerini en iyi bir şekilde sağlamaktayız. Bu bağlamda imalat tesislerimizde bulunan ekipmanlarımız ile kaliteli dijital tekstil baskısı ile kaliteden ödün vermeden okul flaması imalatını gerçekleştirmekteyiz.

İmalat sürecimiz, deneyimli personellerimiz tarafından büyük bir titizlikle gerçekleştirilen bir süreçtir. Bu süreçte deneyimli personellerimiz ihtiyaç duyduğunuz okul flamanızı en canlı renkler ile imalatını gerçekleştirmeyi amaçlarlar ve bunun için tesislerimizde bulunan yeni model ekipmanlarımızı kullanırlar. Bu sayede beklentilerinizi karşılayan kalitede okul flaması imalatını gerçekleştirmiş oluruz ve sizlere belirtilmiş olan tarihte teslimatını gerçekleştiririz.

Teslimat tarihi, siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak açısından üzerinde durduğumuz en önemli konulardan birisidir. Genel olarak diğer bayrak türleri için de imalat ve satış taleplerini karşılarken, her daim firmamız teslimat süresi üzerinde titizlikle durur ve bu süreyi asla geçirmeden sizlere bayraklarınızın teslimatını zamanında gerçekleştirir.

Sizlere teslimatını gerçekleştireceğimiz okul flamalarının aşağıdaki özellik ve beklentileri karşılayacağından emin olabilirsiniz;

 • Canlı ve doğal renklere sahip
 • Canlı ve doğal renkler, çeşitli dış etkenlerden dolayı zarar görmez ve zamanla solmaz
 • Hem iç hem de dış mekanda uzun yıllar kullanıma uygun, dayanıklılık gösteri
 • Kaliteli kumaş yapısı kolay kolay yırtılmaz, kırışmaz ve zarar görmez

Tüm bunlara ek olarak, okul flamaları için özellikle de törenlerde ihtiyaç duyulan ahşap malzemeden imal edilen ve bayrağa geçirilen direklerini de yine firmamız temin etmektedir. Bunun için bizlere talepte bulunmanız yeterli olacaktır. Firmamız ile iletişime geçtiğinizde aynı zamanda okul flaması imalat sürecimiz ile ilgili olarak merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hizmet sürecimiz ile ilgili olarak çok daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Türkiye’nin Her Yerine Okul Flaması Satışı Yapmaktayız!

Firmamız sektörde uzun yıllardır hizmet vermekte olup, Türkiye’nin her yerine uygun fiyat ile, kaliteden ödün vermeden okul flaması imalat ve satış hizmetini vermektedir. Şimdiye kadar pek çok farklı düzeyde eğitim veren kurumlar için Türkiye geneline satışlarımızı başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu bağlamda yeni müşterilerimiz için de en uygun okul flaması fiyat teklifini sunmaya hazırdır. Okul flaması fiyatları genellikle satın alınacak olan sayıya göre belirlenmektedir. Dolayısıyla sizlere kesin bir fiyat verebilmemiz için öncelikli olarak bizlerle iletişime geçerek, kaç adet okul flaması talebinde bulunacağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Böylelikle sizler için en uygun fiyat teklifinde bulunabilirsiniz.

Firmamız ile iletişime geçtiğinizde satın almak istediğiniz okul flaması adet sayısı ve diğer eğitim kurumu bilgilerinizi bizlere bildirmeniz yeterli olacaktır. Personellerimiz sizlere belirteceğiniz bilgiler doğrultusunda, okul flamalarınız için ideal bir tahmini teslim tarihi belirleyecektir. Bu teslim tarihi geçilmeden, adresinize kadar okul flamalarınızın teslimatı gerçekleştirilecektir.

Tamamen ilgili mevzuatta yer alan güncel okul flaması standart ölçülerini esas alarak, güncel hali ile okul flaması imalatını gerçekleştirmekteyiz. Firmamız bünyesinde, bayrak imalatı sektöründe deneyimli personellerimiz hizmet vermektedir ve bizlerle iletişime geçtiğinizde okul flaması imalat ve teslimat sürecimiz ile ilgili olarak çok daha fazla bilgi alabilir, merak ettiğiniz tüm soruları da sorabilirsiniz. Personellerimiz sizlere her aşamada yardımcı olmaya ve sorularınızı cevaplandırmaya hazırdır.

Türkiye’de nerede olursanız olun, belirteceğiniz adresinize kadar teslimat gerçekleştiriyoruz. Firmamız imalattan, kargolama sürecine kadar titiz bir çalışma yürütür ve bayraklara en ufak zarar gelmeden, tam olarak istenilen özellikleri karşılayan bir şekilde paketlenmiş olarak sizlere ulaştırılırlar. Zamanında teslimat, üzerinde durduğumuz bir diğer önemli konudur. Bu bağlamda firmamızı tercih ettiğiniz için memnun kalacağınızı umuyor ve faaliyetlerimizi bu yönde daha da öz verili bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Okul flamaları ile birlikte kullanılan ahşap tören direkleri ve hamailleri firmamızdan temin edebilirsiniz.

Konuşmayı başlat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?