Almanya Bayrağı

Almanya bayrağı, yatay olarak üç eşit parçaya bölünmesinden oluşmuştur. Bu renkler siyah, kırmızı ve altın sarıdır.

Bayrağın oluşturan üç renk 1813 yılında Napolyon’a karşı yapılan savaşta, savaşa katılanların çoğunluğunu üniversiteli gençler oluşturmaktaydı ve hem maddi hem de askeri yönden sıkıntı yaşanmaktaydı.

Maddi imkanların kısıtlı olması nedeni ile savaşa katılanlar askerlerin üniformaları değişik renklerdeydi, bu yüzden bütün üniformalar siyah renge boyandı. Üniforma üzerinde bulunan düğmeler sarı renk ve düğme altında kalan parçalar kırmızı renk olmasından dolayı günümüzün Almanya bayrağının çıkış noktası olarak kabul edilmiştir.

7 Haziran 1950 tarihinde alınan bir kararla bayrak üzerinde bulunan siyah, kırmızı ve altın sarı renkleri beraberlik, halk ve özgürlük olarak belirlenmiştir.

Almanya bayrağının doğru renklerde üretiminin yapılabilmesi için Alman devleti tarafından renklerin CMYK değerleri açıklanmıştır. Bu değerler; siyah renk için 0-0-0-100, kırmızı renk için 0-100-100-0, altın sarı renk için ise 0-12-100-5’dir.

Bayrağın en ve boy oranı 3:5’tir.

Almanya Bayrağı Fiyatları

Bayrak üretiminde fiyatları etkileyen birkaç unsur bulunmaktadır. Bu unsurları sayacak olursak;

Birincisi bayrağın kullanım yerine göre tercih edeceğiniz ölçüdür.

İkincisi istemiş olduğunuz bayrakta kullanılacak olan kumaş çeşididir.

Üçüncüsü ise istemiş olduğunuz bayrağın sipariş adedidir. Unutulmamalıdır ki sipariş sayısı ne kadar çok yüksek olursa bayrağın birim fiyatı bir o kadar da uygun olmaktadır.

Almanya Bayrağı İmalatında Neden Bizi Tercih Etmelisiniz

Gerek Almanya bayrağı gerekse de diğer ülke bayrakları imalatında ülkelerin belirlemiş olduğu renklere ve ölçülere sadık kalarak üretim yapıyoruz.

Sürekli olarak imalat tesisimize yapmış olduğumuz yatırımlar ile kendimizi yeniliyoruz ve beklentileriniz üzerinde bayrak imalatını gerçekleştiriyoruz.

Sizler için özel olarak yaptırdığımız kumaş çeşitleri ve baskı makinelerimizde kullanmış olduğumuz kaliteli boyalar ile canlı renkler elde ediyoruz.

Türkiye’nin Her Yerine Bayrak İmalatı ve Satışı

İzmir merkezli olan firmamız üretimini yapmış olduğu tüm bayrak çeşitlerini anlaşmalı olduğu kargo firmaları ile adresinize kadar gönderimini yapmaktadır.

Sizlerde yaptırmayı düşündüğünüz Almanya bayrağı için bizlere gerek sosyal medya hesaplarımızdan gerekse de iletişim sayfamızdaki bilgilerimizden ulaşabilir ve indirimli fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Konuşmayı başlat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?