Afganistan Bayrağı

Afganistan bayrağı, dünya üzerinde en çok değişen bayrak özelliğine sahiptir. Şu andaki kullanılan bayrak 4 Ocak 2004 tarihinde kabul edilmiştir.

Bayrak boylamasına 3 eşit parçadan oluşmaktadır. Sırası ile siyah, kırmızı ve yeşil renklerden oluşmuştur. Bayrak üzerindeki siyah renk egemenliği, kırmızı renk ilerleme, yeşil renk ise İslam’ı ifade etmektedir.

Bayrağın orta kısmında beyaz renkli mihrabı Mekke’ye dönük cami deseni bulunmaktadır.

Afganistan Bayrağı İmalatı

Afganistan bayrağı imalatı tüm yabancı devlet bayraklarında olduğu gibi belli değerlere bağlı kalma zorunluluğu mevcuttur. Bu kriterlerin en başında bayrağın genişlik ve yükseklik oranı ile birlikte bayrağın üzerinde bulunan renklerin belirlenen kodlarda basılmasıdır.

Afganistan bayrağının genişlik ve yükseklik orantısı 2:3’tür.

Yabancı devlet bayraklarının imalatında özel bir talep gelmediği sürece saten ve raşel kumaşlar kullanılmaktadır.

Raşel kumaş rüzgar geçirgenliği ve olumsuz hava koşullarına daha dayanıklı olduğundan dış mekan kullanımları için uygundur.

Saten kumaş ise genellikle iç mekanlarda kullanılan masa bayrakları, makam bayrakları, kırlangıç bayraklarda tercih edilen bir kumaş çeşididir.

Bayrak üretimine ilk olarak firmanız veya kendi özel kullanımınız için yaptırmayı düşündüğünüz bayrağın kullanım yerine göre kumaş seçimi ve ölçü belirlemek ile başlıyoruz.

Bu iki kriter belirlendikten sonra grafik bölümümüzde istemiş olduğunuz ölçüde bayrağın tasarımı baskıya hazır hale getirilmektedir.

Baskıya hazırlık aşamasından sonra istenilen kumaş ve ölçüde Afganistan bayrağınız en son teknoloji dijital tekstil baskı makinelerimizde doğa dostu boyalar kullanılarak baskı işlemi gerçekleştirilmektedir.

Baskı işleminden sonra boyanın kumaş üzerinde daha canlı renklere ve hava koşullarına daha dayanıklı olması için fikse denilen bir işlem yapılmaktadır.

Bu işlemin ardından bayrağın modeline göre dikiş işlemi yapılır.

Afganistan Bayrağı Fiyatları

Yabancı ülke bayrakları fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bunun nedenini bayrak ölçüsü ve sipariş adedini gösterebiliriz.

Piyasa genelinin altında bir fiyat politikası uygulayan firmamız ile iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz.

Türkiye’nin Her Yerine Ülke Bayrağı Satışı

İzmir merkezli olan firmamız üretimin yapmış olduğu Afganistan bayrağı ve diğer bayrak çeşitlerini Türkiye’nin her yerine anlaşmalı olduğu kargo firmaları ile gönderimini yapmaktadır.

Sizlerde yaptırmayı düşündüğünüz tüm bayrak çeşitleri için bizim ile iletişime geçebilir, piyasa genelinin altın fiyatlar ve canlı renklere sahip ürünlere sahip olabilirsiniz.

Konuşmayı başlat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?